Okolí

Hrad Zvíkov

Královský hrad založený ve 13.stol., renesančně upraven, od 17. stol. využíván hospodářsky, na poč. 19. stol. již zříceninou. Od r. 1840 postupně zrekonstruován z podnětu Schwarzenbergů.

více zde

Zámek Orlík

Původně gotický hrad, později rozšířen renesančně. Po r. 1802, kdy vyhořel, byl obnoven Schwarzenbergy. V pol. 19. stol. novogoticky přestavěn.

více zde

Orlická přehrada

K nejvyhledávanějším turistickým a letním rekreačním oblastem v České republice bezpochyby patří vodní nádrž Orlík na horním toku Vltavy. Celková vodní plocha je 24 km čtverečných, hloubka dosahuje až 74 metrů. Díky poloze jsou zde ideální podmínky pro rekreaci.

více zde

Milevsko

Město Milevsko leží na Milevském potoce na hranici Táborské a Votické vrchoviny ve středním Povltaví v okrese Písek v nadmořské výšce 465 m. Je vzdáleno asi 12 km od Orlické přehrady a 20 km severozápadně od města Tábor.

více zde

Žďákovský most

Žďákovský most překlenul vltavské údolí u Orlíka nad Vltavou před necelými 40 lety. Vede po něm silnice z Milevska do Březnice. Pro turisty je dostupný několika stezkami či naučnou stezkou Zvíkov – Orlík. Na obou koncích mostu jsou vybudována parkoviště pro automobily, na levém břehu je k dispozici občerstvení. Z mostu je nádherný výhled na hladinu Orlické nádrže a zajímavý je také pohled na konstrukci mostu z cesty vedoucí pod ním.

více zde

Zážitkový park Zeměráj--   http://www.zemeraj.cz/

Vodní elektárna Orlík---  info zde

Další možnosti: Hornické muzeum v Příbrami , Svatá Hora, Památník Vojna


Přejít do fotogalerie

Nabídka pro firmy

Nabídka pro firmy

Více
Svatby

Svatby

Více
Pro školy, dětské pobyty

Pro školy, dětské pobyty

Více
Pravé české zabijačky

Pravé české zabijačky

Více